Szukaj

Dzień Sportu „Żyj zdrowo na sportowo”

Dzień Sportu „Żyj zdrowo na sportowo”

Dzieci z 4 punktów przedszkolnych z gminy Tuchola wzięły udział w IV edycji Dnia Sportu „Żyj zdrowo na sportowo”. Ta wspaniała zabawa i jednocześnie sportowa rywalizacja miała miejsce 17 kwietnia 2018 roku w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Raciążu. Do zmagań przystąpiły siedmioosobowe reprezentacje.

Rozgrywki sportowe otworzył przemarsz drużyn oraz uroczyście odśpiewany Hymn Olimpiady Przedszkolaków. Prezes Stowarzyszenia Rozwoju Sołectwa Raciąż, a zarazem dyrektor Szkoły Podstawowej w Raciążu pani Irena Szwankowska, powitała uczestników zawodów życząc wszystkim wiele radości podczas sportowych rozgrywek. Do tych życzeń dołączył się również Burmistrz Tucholi Tadeusz Kowalski.

Drużyny biorące udział w zawodach, musiały rywalizować w konkurencjach sprawnościowych i szybkościowych. W programie były konkurencje sprawnościowe i szybkościowe. Do współzawodnictwa

i dobrej zabawy przystąpiły również panie nauczycielki.

Podczas rozgrywek mali zawodnicy oraz opiekunowie walczyli o jak najwyższe lokaty w każdej konkurencji. Uczestników zmagań, klaszcząc i wiwatując, do boju zagrzewali ich koledzy, rodzice. Emocji nie brakowało. Rywalizacja między drużynami była zacięta, ale prowadzona w sportowej atmosferze. Mali sportowcy wykazali się ogromnymi umiejętnościami fizycznymi i zaangażowaniem. Widać było, że dzieci wcześniej przygotowywały się do zawodów, trenowały. Ostatecznie zwyciężyła drużyna małych sportowców z Legbąda, tuż za nimi drużyna z Raciąża, a następnie ze Stobna i Kiełpina. Bez względu na wyniki gratulacje należą się wszystkim  drużynom.

Imprezę sportową umilił występ uczennic klasy VI ze Szkoły Podstawowej w Raciążu, które zaprezentowały przygotowane przez siebie układy taneczne. Nad przebiegiem zawodów sportowych czuwała pani Aleksandra Korytowska.

Na zakończenie rozgrywek puchar, medale, dyplomy i nagrody rzeczowe dla wszystkich drużyn wręczyła p. Irena Szwankowska w asyście autorek imprezy.  Impreza została przygotowana ze środków finansowych Gminy Tucholi.

Organizatorem Dnia Sportu było Stowarzyszenie Rozwoju Sołectwa Raciąż we współpracy ze Szkołą Podstawową w Raciążu. Autorkami przedsięwzięcia były p. Monika Kuligowska i p. Iwona Tuszkiewicz.

© 2018 Szkoła Podstawowa w Raciążu. All Rights Reserved. Designed By J.C.

Please publish modules in offcanvas position.